All inclusive MC-weekend in Danmark

W dniach 1-6 września 2022r. uczestniczyliśmy w All inclusive MC-weekend in Danmark. Organizatorem był Carsten Sejling z Hørsholm Rotary Club w ramach IFMR Nordic.

1 września Michał z Łodzi (380km) i Bendt z Gdyni (15km) dotarliśmy na pokład promu do Karlskrone. W trakcie trwającego 12 godzin rejsu.

zdążyliśmy zjeść kolację i wyspać się.

Następnego, drugiego dnia, po śniadaniu, o 9:00 ruszyliśmy w drogę do Kopenhagi. Po drodze Bendt nie przepuścił okazji, żeby wypić kawę i zjeść ciastko w swojej ulubionej restauracji.

Dużą atrakcją był przejazd znanym mostem i tunelem Øresund, łączącym Malmö w Szwecji z Kopenhagą w Danii. Na drugim brzegu, w urokliwej miejscowości Dragor, przy pięknej, słonecznej pogodzie podziwialiśmy panoramę mostu.

W drodze do hotelu zahaczyliśmy jeszcze o słynne lody Vaffelbageren Nyhavn w centrum Kopenhagi.

Na miejscu czekali już na nas Carsten z żoną Annette. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy przy smacznej kolacji.

W sumie tego dnia pokonaliśmy 280km.

3 dzień, po śniadaniu, rozpoczęliśmy od godzinnego rejsu kanałami Kopenhagi, odkrywając stolicę Danii z wody.

Potem, już na motocyklach, ruszyliśmy krętą drogą nad brzegiem morza do North Zeeland. Na lunch dotarliśmy bardzo szczęśliwie do Helsingør Golf Club. Bardzo szczęśliwie, ponieważ tuż po naszym wejściu do budynku rozpętała się krótka, ale bardzo gwałtowna ulewa.

Kolejnym zwiedzanym miejscem była latarnia morska Nakkehoved Light Tower gdzie przewodniczka opowiadała niezwykle historie związane z tym

miejscem.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wróciliśmy do hotelu, w którym wieczorem raczyliśmy się wspaniałą kolacją.

W sumie przejechaliśmy 190km.

4 dnia o 8:45 ruszyliśmy malowniczymi, krętymi drogami w stronę Roskilde. Zatrzymaliśmy się przy katedrze, która akurat tego dnia była pod specjalną ochroną, spowodowaną planowanym przyjazdem Królowej Danii. Kontynując jazdę lokalnymi drogami dotarliśmy do obserwatorium astronomicznego Brorfelde Observatoriet położonego obok Holbæk.

Mieści się tam Brorfelde Schmidt Telescope używany cały czas przez studentów University of Copenhagen

Lunch mieliśmy w Karrebæksminde, pięknym miejscu nad kanałem Kroen z widokiem na zwodzony most Græshoppebroen.

Po lunchu pojechaliśmy do Camp Adventure, gdzie weszliśmy na, liczącą 135 m n.p.m. wieżę widokową Forest Tower. Najwyższy punkt w Zelandii.

Na tym zakończyliśmy program rajdu. My, Michał i Bendt udaliśmy się w stronę Szwecji, pokonując ponownie słynny most. Przenocowaliśmy w hotelu w Lund.

Pokonaliśmy tego dnia 340km.

5 dnia, mając duży zapas czasu i piękną pogodę zdecydowaliśmy się pojechać do Karlskrony malowniczym, południowym wybrzeżem Bałtyku.

Zwiedziliśmy po drodze kamienny krąg Atlex Stener, urokliwe Simrisham i ojczyznę Absoluta miasto Åhus, gdzie zjedliśmy lunch w restauracji, będącej

miejscem spotkań Rotary Club Åhus.

Dotarliśmy do Karlskrony na prom odpływający o 19:30, gdzie zjedliśmy kolację.

Przejechaliśmy 320km.

6 dzień rozpoczął się zjazdem z promu w Gdyni. Michał pojechał do Łodzi (380km), a Bendt do Gdyni (15)km.

Tak zakończył się nasz udział w All inclusive Tour in Danmark.

Bardzo udany rajd, piękne, kręte i malownicze drogi, sprzyjająca pogoda i oczywiście wspaniali przyjaciele Rotarianie na motocyklach.

Bendt Haverberg & Michał Marzec

 

Visits: 209