Zasady jazdy

Zasady jazdy

1.
Wiedza na temat bezpieczeństwa, zasad jazdy i przebiegu trasy jest podstawą do bezwypadkowej jazdy i miłych wrażeń z IFMR.

Każdy uczestnik musi znać zaplanowaną trasę (pomocne będzie posiadanie mapy), musi on być w stanie dotrzeć do odpowiednich miejsc, nawet jeśli straci grupę.
Systemy nawigacyjne są pomocne, ale lider wyznacza drogę i ustala tempo, wszyscy podążają za liderem, nawet jeśli GPS pokazuje inną trasę.

Rozpoczęcie wycieczki oznacza: pełny zbiornik paliwa. Długość odcinków jest określana przez motocykl o najmniejszym zasięgu na pełnym zbiorniku. Przystanki na tankowanie są wiążące dla wszystkich, z wyjątkiem tych, którzy są absolutnie pewni, że dotrą do następnego tankowania. Co 90 minut należy zaplanować przerwę.

2.
Przebieg trasy powinien być zgodny z dobrą praktyką jazdy i bezpieczeństwem IFMR. Lider grupy jest odpowiedzialny za strukturę i sekwencję podczas jazdy i rozpoczyna wycieczkę szkoleniem na temat wszystkich istotnych szczegółów i zasad jazdy.

Lider nosi zieloną (bądź inny ustalony kolor) kamizelkę odblaskową, grupa podąża w tak zwanym systemie zygzakowatym (naprzemiennie) z bezpieczną odległością od motocykla poprzedzającego (jazda w trybie środkowym, patrz animacja powyżej).

Na skrzyżowaniach, sygnalizacji świetlnej, wąskich ulicach, szczególnie w obszarach zabudowanych, kierowcy wypełniają lukę.

Ostatnia pozycja w grupie (tail-end Charlie) powinna być obsadzona doświadczonym motocyklistą w czerwonej kamizelce. Powinien być w stanie pomóc w różnych sytuacjach i utrzymuje swoją pozycję przez cały czas.

Preferowana jest możliwość komunikacji (połączenie z telefonem komórkowym) między liderem a ogonem (Charlie). Wyprzedzanie jest zabronione, jedynie w wyjątkowych okolicznościach można wyprzedzić (np. Informowanie lidera o zatrzymaniu grupy).

3.
Właściwa dyscyplina gwarantuje spójność grupy i wspólne przybycie do planowanego miejsca docelowego bez utraty członka grupy.

Jadąc do skrzyżowania / skrętu, lider umieszcza kolejnego motocyklistę z grupy w miejscu, w którym konieczne jest wskazanie kierunku jazdy dla reszty grupy która pozostała z tyłu. Ten motocyklista musi być widziany przez wszystkich nadjeżdżających; macha ręką i wskazuje kierunek i zaplanowaną drogę.

Musi poczekać, aż dotrze ostatni motocykl z grupy (Charlie), bez względu na to, jak długo to potrwa. Przed Charlim wraca do grupy (patrz animacja powyżej).

4.
Życzymy bezpiecznej drogi, przyjemnych tras dla wszystkich członków IFMR i ich gości, lewa w górę i wracajcie bezpiecznie!

Visits: 749